Automat do wydawania rękawic - innowacja dla fabryki

W pełni zautomatyzowany i samoobsługowy automat do wydawania rękawic to nowoczesny sposób na zmniejszenie zużycia towarów, a także oszczędność czasu pracowników. Postaw na innowację i zadbaj o optymalne zarządzanie gospodarką magazynową firmy.

Automat do wydawania rękawic – czym jest?

Automat do wydawania rękawic od IRMATIC to znacznie więcej niż zwykły automat vendingowy. Wysokiej klasy urządzenie wydawcze umożliwia skuteczne zarządzanie gospodarką magazynową i jej kontrolowanie, między innymi poprzez wymóg autoryzacji przed wydaniem produktu.

Autoryzacja może przebiegać poprzez wpisanie PIN-u lub użycie karty pracowniczej (odczytywanej przez czytnik RFID), co znacznie skraca czas pobrania rękawic. Po zakończeniu zmiany pracownik może z łatwością zwrócić użyty produkt do maszyny, identyfikując go na przykład za pomocą wbudowanego w automat skanera kodów kreskowych i kodów QR.

Maszyny posiadają funkcję definiowania zużycia towaru i jego stanu. W praktyce oznacza to, że na przykład rękawice mogą posiadać status używanych i wypranych lub całkowicie nowych. Automat do wydawania rękawic roboczych będzie w pierwszej kolejności wydawał te wyprane, a nowe dopiero w dalszej kolejności, co prowadzi do znacznych oszczędności zakupowych.

Z automatów można korzystać o każdej porze dnia i nocy (w dni robocze i święta), co jest istotne w przypadku typowej dla fabryk pracy zmianowej. Pracownik nie musi przechodzić przez skomplikowane procedury, a jedynie etap automatyzacji – cały proces odbioru może w związku z tym trwać zaledwie kilka sekund. 

0 +
możliwych konfiguracji
0
lat doświadczenia
0 +
innowacyjnych rozwiązań

Automat do wydawania rękawic – cena

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile wyniesie cena automatu do wydawania rękawic – kwestia ta jest ustalana indywidualnie. Każda fabryka jest inna, choćby pod względem profilu produkcji czy zapotrzebowania na środki ochrony osobistej, takie jak rękawice robocze różnego typu. 

Poszczególne modele automatów dostępnych w ofercie IRMATIC różnią się rodzajem dostępnych schowków. IRStock 945 wykorzystuje przegrody, IRDrawer przegrody w szufladach, natomiast IRLocker przegrody w szufladach oraz skrytki. W związku z tym dla każdego klienta idealny automat wydawczy może wyglądać inaczej. 

Nie tylko, jeśli chodzi o typ i układ schowków, ale także dedykowane oprogramowanie do zarządzania urządzeniem. W obu tych przypadkach istnieje możliwość znacznej personalizacji w oparciu o potrzeby i wymagania danej firmy. 

W każdej chwili firma może zdalnie zarządzać maszyną i generować raporty dotyczące jej użytkowania. Inteligentne zarządzanie stanem magazynowym może obejmować funkcję automatycznych zakupów, gdy wykryty zostanie niski stan zaopatrzenia automatów. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kilka automatów do wydawania rękawic roboczych (lub innych produktów BHP i nie tylko) w jeden zestaw, tym samym znacznie zwiększając ilość schowków do wykorzystania.

 

 

Automat do wydawania rękawic roboczych – zalety

Rękawice są jednymi z podstawowych elementów wyposażenia pracowników fabryk – bezpieczna i higieniczna praca bez ich zastosowania będzie często niemożliwa. Automaty do wydawania rękawic pozwalają na szybką i bezpieczną dystrybucję niezbędnych produktów wśród dużej ilości pracowników, a jednocześnie rozwiązują problem niewłaściwych wydań.

Konkretne produkty mogą być przypisane do określonych pracowników lub grup (np. stanowisk, działów – innych rękawic może potrzebować na przykład spawacz, innych elektryk, a jeszcze innych pracownik wykonujący zadania wymagające dużej precyzji). Istnieje też możliwość ustalenia limitu wydań, aby nie dochodziło do pobrań, co prawda, przez właściwe osoby, ale w nadmiernej ilości. W ten sposób każdy będzie miał dostęp jedynie do produktów, których rzeczywiście potrzebuje.

Pobór i zwrot rękawic odbywa się bez udziału magazyniera, a także bez konieczności udawania się w tym celu do magazynu, co znacznie skraca czas potrzebny do rozpoczęcia pracy. Niewielki rozmiar automatów pozwala na ustawianie ich w niemal dowolnej lokalizacji, w szczególności w niedalekiej odległości od stanowisk pracy (na przykład bezpośrednio na hali produkcyjnej lub w szatni).
 

Automaty do wydawania rękawic roboczych w praktyce mogą mieć znacznie szersze zastosowanie niż sugeruje ich nazwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach jednej maszyny przechowywać i wydawać nie tylko rękawice, ale także innego typu produkty, chociażby okulary ochronne, maski czy środki dezynfekujące, a także narzędzia. 

To uniwersalne urządzenia, które sprawdzą się w różnorodnych okolicznościach. Poza fabrykami można je wykorzystać także w placówkach medycznych, gdzie również istnieje potrzeba bezpiecznego wydawania rękawic (w tym przypadku medycznych) i innych środków ochrony osobistej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Formularz kontaktowy