Automaty BHP - zautomatyzowane magazyny dla nowoczesnych firm

Automaty BHP wychodzą naprzeciw potrzebom branży przemysłowej (i nie tylko) w zakresie optymalizacji procesów wydawczych. Umożliwiają szybkie i skuteczne wydawanie produktów zapewniających bezpieczeństwo i higienę pracy, a jednocześnie ograniczają koszty tego procesu. 

 
 

Automaty BHP – czym są?

Automaty BHP to zautomatyzowany magazyn do przechowywania produktów BHP różnego typu, umożliwiający inteligentne wydawanie wybranych indeksów poprzez wcześniejszą weryfikację kartą pracowniczą lub PIN-em. 

W zależności od potrzeb, automat umożliwia dostęp do konkretnych produktów dla wybranych grup pracowników lub działów, wraz z przydzielonym limitem wydań, aby zapobiec błędom i nadużyciom. 

W zależności od potrzeb firmy, istnieje możliwość stworzenia zleceń umożliwiających szybkie pobranie kilku produktów za pomocą kodu EAN lub Query. Automaty do dystrybucji artykułów BHP od IRMATIC pozwalają także na określenie artykułu jako nowy, używany, do naprawy lub do utylizacji.

0 +
możliwych konfiguracji
0
lat doświadczenia
0 +
innowacyjnych rozwiązań

Automaty vendingowe BHP – dla jakiej branży?

Nowoczesne automaty vendingowe BHP doskonale sprawdzają się między innymi w branży przemysłowej. Ze względu na dużą ilość pracowników, a jednocześnie konieczność korzystania z wielu produktów BHP z racji natury wykonywanej pracy, szybkie i sprawne wydawanie niezbędnego wyposażenia jest kluczowe.

Automaty BHP mają także szerokie zastosowanie w różnego typu placówkach medycznych (klinikach, przychodniach, punktach pobrań krwi i nie tylko) – nie mogłyby one poprawnie i bezpiecznie funkcjonować bez szerokiej gamy produktów BHP, których stała i łatwa dostępność odgrywa kluczową rolę.

Automaty wydające BHP – co może się w nich znaleźć?

W przypadku ustawienia w fabrykach, automaty BHP często uzupełniane są takimi produktami, jak rękawice i okulary ochronne, a także słuchawki, maski i półmaski. Oczywiście to tylko kilka możliwości – bowiem wszystko zależy od potrzeb danej firmy. Można je przeznaczyć zarówno do wydawania, jak i przyjmowania zwrotów produktów, czy to wielokrotnego użytku, czy przeznaczonych do utylizacji po zużyciu. 

Jeśli chodzi o zastosowanie automatów vendingowych BHP w placówkach medycznych, to wykorzystuje się je do przechowywania między innymi masek, półmasek i przyłbic, jak i ubrań medycznych oraz środków dezynfekujących.

Automaty do dystrybucji artykułów BHP – korzyści

Automaty wydające BHP oszczędzają przestrzeń magazynową i skracają czas potrzebny na pobranie niezbędnych produktów. Mogą zostać umieszczone w pobliżu stanowisk pracy, dzięki czemu nie ma potrzeby udawania się po nie do głównego magazynu.

Nowoczesne automaty do dystrybucji artykułów BHP to także skuteczny sposób na ograniczenie niewłaściwych pobrań, czy to w postaci podjęcia danego artykułu przez niewłaściwą osobę, czy zbyt dużej częstotliwości. Jest to możliwe dzięki wymogowi autoryzacji za pomocą karty pracowniczej lub PIN-u.

Na inteligentne zarządzanie zapasami składa się również funkcja szacowania poziomu zużycia produktów i wydawania w pierwszej kolejności tych o największym stopniu zużycia.

Automaty BHP — cena

Cena automatów BHP jest zawsze ustalana indywidualnie, na podstawie okoliczności. Proces nawiązywania współpracy zaczyna się zawsze od omówienia celów klienta, jego oczekiwań i planów odnośnie do wykorzystania automatów.

Każdy klient ma możliwość personalizacji urządzeń pod kątem swoich potrzeb, między innymi w zakresie typu i układu skrytek — możliwości jest naprawdę wiele, w związku z czym nie ma problemu ze znalezieniem idealnego rozwiązania niezależnie od tego, jakie dokładnie produkty BHP chce wydawać dana firma i w jakiej ilości.

Kolejną istotną płaszczyzną, na której urządzenie może być zmodyfikowane w odpowiedzi na potrzeby klienta, jest dedykowane oprogramowanie. Zapewnia ono wydajny proces wydawczy, zintegrowany z rytmem pracy i wewnętrznymi procedurami w firmie.

Formularz kontaktowy