Automaty vendingowe zewnętrzne - odbiór i zwrot 24h/7

Dzięki automatom vendingowym zewnętrznym IRMATIC Twoi klienci będą mieli możliwość odebrania lub zwrócenia zamówienia niezależnie od dnia i godziny. Szybko, wygodnie i samoobsługowo. Postaw na nowoczesność i zredukuj koszty obsługi klienta.

Automaty vendingowe zewnętrzne – czym są?

Zewnętrzne urządzenia vendingowe to zaawansowane technologicznie maszyny, które przechowują przedmioty o różnej wadze i wymiarach w specjalnych szufladach lub komorach. Funkcjonowanie automatów ułatwiają i uzupełniają o kolejne możliwości takie dodatki, jak moduł płatności, czytnik RFID czy skaner kodów QR. 

Można z nich korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta i weekendy. Nowoczesna maszyna vendingowa daje możliwość weryfikowania na bieżąco stanu zapełnienia urządzenia, aby móc skutecznie planować cykle jej opróżniania i uzupełniania. Firma zyskuje również dostęp do obszernych raportów, które pomogą jej jeszcze skuteczniej planować kolejne działania.

Maszyna vendingowa zewnętrzna – gdzie i do czego jest wykorzystywana?

Automat vendingowy zewnętrzny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne będzie zagwarantowanie dostępu do przedmiotów znajdujących się w maszynie w dowolnej chwili, również w momencie, gdy budynek firmowy będzie zamknięty. W związku z tym bardzo często wykorzystywany jest w różnych sklepach, od odzieżowych, przez spożywcze, po budowlane.

Maszyny sprzedające IRMATIC mogą wymagać opłaty przed udostępnieniem towaru, w związku z czym mogą obsługiwać zamówienia z płatnością przy odbiorze lub funkcjonować jako samodzielne sklepy, umożliwiające zrobienie zakupów bez wcześniejszego składania zamówienia. Dostępnych możliwości jest wiele i tylko od właściciela zależy, w jaki sposób wykorzysta zakupione urządzenia vendingowe.

Nowoczesne automaty vendingowe mają także szerokie zastosowania wewnątrz budynków – stosowane są między innymi w fabrykach, gdzie pozwalają na szybkie i bezpieczne wydawanie oraz zwroty elektronarzędzi i środków ochrony osobistej. Pojawiają się także w placówkach medycznych, jako urządzenia do wydawania środków medycznych, rękawic ochronnych, masek, leków i nie tylko.

Automat vendingowy zewnętrzny – wady i zalety

Automaty vendingowe zewnętrzne rozwiązują problem z połączeniem komfortu pracowników i wygody klientów. Dzięki nim zwroty i odbiory zamówień są możliwe w godzinach wieczornych, a także w dni wolne od pracy, bez udziału pracowników firmy.

Wysoka jakość wykonania i zastosowanie odpowiednich materiałów, odpornych na niekorzystne czynniki atmosferyczne (deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury) sprawiają, że automaty sprzedające zewnętrzne od IRMATIC mogą służyć firmie przez długi czas bez żadnych problemów.

Przejście z tradycyjnego modelu odbioru i zwrotów zamówień na samoobsługowy, wykorzystujący urządzenia vendingowe wymaga pewnego okresu wdrożeniowego. Intuicyjny, dotykowy panel sterowania sprawia jednak, że nauczenie się obsługi urządzenia, zarówno ze strony użytkowników, jak i osób, które będą je uzupełniać, nie powinno stanowić wyzwania.

Zewnętrzne automaty vendingowe – cena

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje automat vendingowy zewnętrzny, jest zależna od kilku czynników. Między innymi od typu wybranej maszyny (np. bębnowa, szufladowa) i jej konfiguracji. Każda firma ma bowiem możliwość dopasowania ilości i wielkości komór lub szuflad do swoich preferencji. Cena automatów vendingowych jest więc kwestią ustalaną indywidualnie, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. 
 
Na dłuższą metę urządzenia vendingowe zewnętrzne mogą stanowić dla firmy dużą oszczędność, jako że nie wymagają stałego nadzoru pracowników, a jedynie regularnego uzupełniania towarów do odbioru i opróżnienia zwrotów. Maszyny sprzedające pozwalają więc na większą automatyzację pracy i obniżają koszty zatrudnienia, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów obsługi.