Przemysłowe automaty wydające - szybki pobór i zwrot 24h/7

Inteligentne zarządzanie obrotem zapasami w firmie nigdy nie było takie proste. Przemysłowe automaty wydające usprawniają procesy wydawcze i dają przedsiębiorstwu pełną kontrolę nad pobraniami narzędzi, produktów BHP i nie tylko. 

Przemysłowe automaty wydające – czym są?

Przemysłowe automaty wydające to zautomatyzowane urządzenia, umożliwiające zarządzanie procesami wydawczymi w obszarach produkcji. Występują pojedynczo lub w zestawach. W ofercie IRMATIC znajdziesz automaty IRDrawer (wyposażone w przegrody w szufladach), IRStock 945 i 1260 (przegrody) oraz IRLocker (przegrody w szufladach, skrytki). Układ skrytek może zostać spersonalizowany w zależności od potrzeb klienta.

Dzięki weryfikacji pobieranych produktów oraz przyznawaniu dostępu, koszty produktów mogą zostać ograniczone nawet o 40%. Ograniczenie uprawnień i maksymalnej ilości pobrań dla konkretnych pracowników, stanowisk (przykładowo monter, elektryk czy spawacz) bądź działów rozwiązuje problem z niewłaściwymi wydaniami.

Pracownicy potwierdzają swoją tożsamość wpisując PIN lub przykładając do automatu kartę RFID, co jest z jednej strony bezpiecznym, a z drugiej bardzo szybkim i wygodnym rozwiązaniem.

Ponadto dzięki integracji z systemami ERP, GRP, przemysłowe automaty wydające pozwalają kontrolować bieżące zamówienia artykułów BHP (w tym skorzystać z funkcji automatycznego składania zamówień po wykryciu niskiego stanu magazynowego) i porównywać poszczególne zużycia produktów w wybranych obszarach produkcji.

Jak działają przemysłowe automaty wydające?

Przemysłowe automaty wydające są proste zarówno w obsłudze (pracownicy mają do dyspozycji czytelny ekran dotykowy), jak i w zdalnym zarządzaniu. Dzięki skróceniu czasu logowania poprzez zastosowanie wygodnych i bezpiecznych form autoryzacji, pobranie niezbędnego produktu lub produktów zajmie zaledwie kilka sekund. Wykorzystanie kodu EAN lub Query dodatkowo przyspiesza proces pobierania wielu produktów za jednym razem.

Istnieje również możliwość zwrotu pobranych towarów po zakończeniu pracy, w czym pomaga wbudowany skaner kodów kreskowych i QR. Urządzenie analizuje stan zużycia, termin ważności i inne parametry towarów (np. czy są przeznaczone do ponownego wykorzystania, czyszczenia lub utylizacji), tak aby odpowiednio ustalić kolejność wydawanych produktów. W ten sposób w pierwszej kolejności wydawane będą produkty o najkrótszej dacie ważności bądź największym poziomie zużycia. Jeśli w automacie będą znajdować się na przykład rękawice (lub inne typy odzieży ochronnej) wyprane oraz nieużywane, urządzenie najpierw rozdysponuje te pierwsze.

Firma w każdej chwili może zweryfikować, kto, kiedy i jak często pobiera określone produkty. Między innymi po to, aby wykryć ewentualne nieprawidłowości bądź ustalić, jakie jest realne zapotrzebowanie na poszczególne narzędzia czy środki BHP względem przewidywanego popytu.

 
0 +
możliwych konfiguracji
0
lat doświadczenia
0 +
innowacyjnych rozwiązań

Przemysłowe automaty wydające – dla jakich branż?

Przemysłowe automaty wydające znajdują zastosowanie w fabrykach i zakładach pracy o bardzo różnorodnym profilu produkcyjnym. Urządzenia pomieszczą zarówno mniejsze przedmioty (młotki, śrubokręty, wiertła), jak i duże elektronarzędzia (np. narzędzia skrawające). Można umieścić w nich także różnego typu środki BHP, w tym maski, środki dezynfekujące, rękawice czy okulary ochronne.

Optymalizacja procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym skupia się przede wszystkim na zwiększeniu wydajności pracy oraz ograniczeniu kosztów zakupowych. Nowoczesne automaty wydające wspierają fabryki w obu tych zakresach. Znacznie skracają czas potrzebny na pobranie i późniejszy zwrot niezbędnych narzędzi i środków BHP, a także gwarantują efektywniejsze zarządzanie zapasami.

Do wszystkich przemysłowych automatów wydających dołączane jest dedykowane oprogramowanie IRSystem. Program może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb danej fabryki, aby jeszcze lepiej odpowiadać przyjętemu w niej schematowi pracy, wykorzystywanym produktom i nie tylko.
 
Poza branżą przemysłową automaty wydające wykorzystuje się również m.in. w branży medycznej. Placówki medyczne (przychodnie, kliniki, centra krwiodawstwa i nie tylko) przechowują w nich takie produkty, jak strzykawki, przyłbice, odzież medyczną, pościel czy wyposażenie laboratoryjne. Kluczową rolę odgrywa wysoki poziom bezpieczeństwa automatów, a także dostępność niezbędnych towarów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dlaczego warto skorzystać z automatów wydających?

Przemysłowe automaty wydające powstały w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Tradycyjne rozwiązania wydawcze w fabrykach pod wieloma względami nie odpowiadają współczesnym standardom.

Przede wszystkim wymagają one, aby pracownik pobrał niezbędne wyposażenie z magazynu, który często jest zlokalizowany w dużej odległości od stanowisk pracy. Wydłuża to znacznie czas potrzebny na faktyczne rozpoczęcie pracy po przybyciu do zakładu. Co więcej, konieczna jest w ich przypadku stała obsługa ze strony magazyniera, co generuje dodatkowe koszty.

Zupełnie inaczej jest w przypadku przemysłowych automatów wymagających – maszyn w pełni samoobsługowych, niewymagających wsparcia magazyniera, które są dostępne dla pracowników w każdej chwili. Nie muszą znajdować się w pobliżu magazynu, a wręcz przeciwnie. Optymalnym rozwiązaniem będzie ustawienie ich w pobliżu stanowisk pracy, co znacząco przyspieszy cały proces wydawczy.
 
Postawienie na automaty vendingowe pozwala firmie ograniczyć koszty i lepiej panować nad zużyciem zasobów w fabryce. Inteligentne zarządzanie zapasami przekłada się na znaczne oszczędności zakupowe, a dostęp do precyzyjnych danych dotyczących zużycia za pośrednictwem IRSystem – lepsze decyzje biznesowe.

Formularz kontaktowy