Wielofunkcyjne automaty vendingowe - innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu

Nowoczesne, wielofunkcyjne automaty vendingowe IRMATIC wykorzystasz z powodzeniem między innymi w przemyśle. Pozwolą Twoim pracownikom na odbiór narzędzi i innego niezbędnego wyposażenia, a także jego zwrot – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez pomocy ze strony magazyniera. Automaty znajdują zastosowanie także w ochronie zdrowia i handlu.

Wielofunkcyjne automaty vendingowe – czym są?

Oferowane przez IRMATIC wielofunkcyjne automaty vendingowe występują w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb można wykorzystać m.in. skrytki i przegrody w szufladach. Istnieje ewentualność łączenia wielu jednostek (w tym różnego typu) w jedną, aby osiągnąć jeszcze większą pojemność i możliwość wygodnego przechowywania przedmiotów o różnym rozmiarze i kształcie.

W schowkach mogą być umieszczane narzędzia skrawające, środki ochrony osobistej (półmaski, rękawice, okulary ochronne), wiertła i inne elementy wyposażenia, a także produkty medyczne (środki do dezynfekcji, igły i strzykawki, leki, opatrunki czy zestawy chirurgiczne).

Kontrola dostępu (per pracownik lub per grupa pracowników – na przykład elektrycy, monterzy) zapewnia, że odebrać lub umieścić przedmiot w środku urządzenia będą mogły tylko uprawnione osoby. Autoryzację pracownika przyspiesza czytnik RFID. Z kolei skaner kodów kreskowych i QR ułatwia identyfikację przedmiotów do zwrotu.

Nie musisz się obawiać, że w automacie zabraknie towarów i nie zostaną uzupełnione na czas. W każdej chwili możesz zdalnie sprawdzić stan zaopatrzenia bądź wybrać opcję, aby system sam dokonywał zamówienia po osiągnięciu stanu minimum w maszynie.

Wielofunkcyjne automaty vendingowe – gdzie są wykorzystywane?

Wielofunkcyjne automaty vendingowe to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Fabryki i magazyny to miejsca, w których często konieczne jest wydawanie pracownikom narzędzi, a następnie kontrolowanie ich zwrotu.

Dzięki automatom vendingowym cały ten proces może zostać zautomatyzowany, oszczędzając czas i zwiększając wydajność pracy, a także zmniejszając zużycie narzędzi, środków ochrony osobistej i nie tylko (nawet o 50%!). Autoryzacja za pośrednictwem PIN-u lub karty RFID rozwiązuje problem nadmiernych lub niewłaściwych pobrań.

Urządzenia są w pełni samoobsługowe, więc będzie można z nich korzystać chociażby w godzinach nocnych, w święta czy weekendy – nie ma konieczności, aby w procesie wydawczym brał udział magazynier.

Można się z nimi spotkać również w ośrodkach zdrowia, klinikach i innego typu placówkach medycznych oraz w sklepach. Placówki medyczne wymagają bowiem stałego dostępu do pewnych produktów, niezależnie od dnia i godziny – mogą to być m.in. przyłbice, leki, maski ochronne czy elementy aparatury laboratoryjnej. W procesie wydawczym może być brana pod uwagę data ważności produktów – mając do dyspozycji wiele tych samych towarów, maszyna będzie wydawać najpierw te, które mają najkrótszą datę ważności.

Wielofunkcyjne automaty vendingowe – wady i zalety

Uniwersalność, szerokie możliwości personalizacji do potrzeb i oczekiwań użytkowników, a także niezawodność – to najważniejsze cechy wielofunkcyjnych automatów vendingowych IRMATIC. Kompaktowy rozmiar pozwala ustawić je w niewielkiej odległości do stanowisk pracy, co ogranicza do minimum czas potrzebny na pobranie niezbędnego wyposażenia lub jego zwrot.

Urządzenie obsługuje się za pomocą intuicyjnego oprogramowania na ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Nawet, jeśli ktoś styka się z tego typu automatem po raz pierwszy, nie powinien mieć problemów z szybkim odebraniem towaru lub jego zwrotem.

Maszyny są wykonane z wysokiej jakości, starannie dobranych materiałów oraz niezawodnych komponentów elektronicznych, w związku z czym będą służyć firmie przez długi czas bez jakichkolwiek problemów. Kontrola dostępu zapewni z kolei redukcję zużycia narzędzi i środków ochrony osobistej nawet o 50%.