Firmy produkcyjne oraz przemysłowe w dużym stopniu wykorzystują akcesoria z metalu w procesie tworzenia. Co się dzieje w ostatnim etapie tworzenia z miedzianymi końcówkami spawalniczymi, płytkami skrawającymi czy też ze złamanymi wiertłami i uszkodzonymi frezami? Gdy firma jest zarządzana nieefektywnie, trafiają one do kosza. A mogą stać się przecież źródłem dodatkowego dochodu. Sprawdź, w jaki sposób uzyskiwać przychód ze zwrotów w postaci złomu. 

Jak wykorzystać potencjał zużytych towarów? Odzysk złomu w firmie w postaci zwrotów to klucz do efektywnego zarządzania odpadami.

Na czym polega odzysk złomu w firmach?

Firmy, które poruszają się w obszarach produkcyjnych, często generują wiele różnych typów odpadów. Oczywiście jest to związane z ilością niezbędnych towarów, które umożliwiają przeprowadzanie procesów produkcyjnych. Odzysk złomu w firmach nie jest praktykowany z powodu nieefektywnego zarządzania odpadami. Jednak, jeśli dojdzie do stworzenia przemyślanego planu na tym poziomie, to firma może generować w skali roku dodatkowy przychód. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Jest to możliwe dzięki przemyślanemu zarządzaniu odpadami. Miedziane końcówki spawalnicze, zużyte płytki skrawające, frezy niepotrzebne czy też uszkodzone wiertła można bowiem sprzedać firmom, które trudzą się recyklingiem złomu. W dłuższych okresach czasu bez wątpienia przyniesie to duży zysk, a jednocześnie może doprowadzić do lepszego porządku na terenie zakładu pracy

Co można zyskać dzięki efektywnemu odzyskiwaniu złomu?

Skrupulatna segregacja odpadów to przede wszystkim jeszcze lepsza ochrona naturalnych zasobów. W dużych zakładach przemysłowych segregacja śmieci jest bardzo ważna między innymi ze względu na bezpieczeństwo pracy. Cały proces jest ściśle określony w ustawie o odpadach z przemysłu. A więc aby działać zgodnie z obowiązującym prawem, złom żelazny i metale kolorowe, powinny trafiać do osobnych pojemników z tworzywami sztucznymi. A jeśli w firmie są zorganizowane osobne pojemniki na odpady złomowe, można je sprzedać, zmieniając ten rodzaj śmieci w przychód. 

Reasumując, prawidłowa segregacja śmieci, w tym również odpadów złomowych, wpływa pozytywnie na poniższe aspekty:

  • ochronę środowiska,
  • bezpieczeństwo na terenie zakładu pracy,
  • działanie zgodnie z obowiązującym prawem, 
  • możliwość pozyskania dodatkowych środków na rozwój firmy. 

Maszyny zdawcze usprawniają odbiór złomu — sprawdź, dlaczego

Nowoczesnym sposobem do segregowania odpadów złomowych w firmie jest korzystanie z automatów zdawczych. Te maszyny wykorzystują praktyczny i przejrzysty panel nawigujący, funkcjonalny system połączony z wewnętrznym systemem komputerowym firmy oraz skrytki o różnych wielkościach, w których umieszcza się nowe lub zużyte produkty. Wykorzystując ich potencjał do odbioru złomu, ten proces jest prosty i skuteczny. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w panelu sterującym i umieścić zużyte resztki akcesoriów z metalu w odpowiedniej skrytce.

Możliwość indywidualnej personalizacji poszczególnych sekcji sprawia, że maszyna staje się optymalnie wykorzystywana i niezawodna w zarządzaniu akcesoriami metalowymi i miedzianymi, a przyjmowanie złomu z zachowaniem zasad segregacji jest proste. 

W jaki sposób dopasować automat zdawczy do odzysku złomu do potrzeb firmy?

Personalizacja automatów zdawczych odbywa się jeszcze przed wdrożeniem maszyny do produkcji. Wszystkie oczekiwania oraz potrzeby przedsiębiorców są dokładnie omawiane, by później na podstawie dokładnie określonych wytycznych można było stworzyć niezawodny i funkcjonalny automat vendingowy. W ten sposób powstają maszyny, w których skrytki mają określone wymiary, a opcje wyboru w panelu nawigującym umożliwiają zdawanie zużytych akcesoriów metalowych, by w kolejnym kroku pracownik mógł odebrać nowy produkt. 

Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania sprawia, że nawet skomplikowane procesy stają się łatwe do wdrożenia

Zainwestuj w automaty vendingowe do odbioru złomu w swojej firmie

Poznaj wszystkie zalety naszych maszyn i podejmij świadomą decyzję. Polski producent automatów vendingowych to najwyższy poziom funkcjonalności i oszczędność pieniędzy. Skontaktuj się z nami i poznaj zasady współpracy. A więcej o naszych produktach przeczytasz na branżowym blogu

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.