Szafy BHP

Zapewnij swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy. Wybierz sprawdzone rozwiązania, które są zgodne z przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy. Jeśli jesteś pracodawcą, wiesz, jakie to istotne, by odzież ochronna i niezbędne akcesoria zawsze były dostępne. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainwestować w szafy BHP od polskiego producenta.

irstock-945-hover
irstock-1260-hover
irdrawer-hover
irlocker-hover
irdepo-hover
irspace-hover
irpoint-icon
irsystem-hover
3

Czym są zautomatyzowane szafy BHP?

Szafy BHP to nowoczesne maszyny, których celem są trzy istotne aspekty:

 • przechowywanie produktów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy na terenie zakładu pracy,
 • wydawanie pożądanych produktów, gdy zajdzie taka potrzeba,
 • przyjmowanie zużytych produktów BHP w formie zwrotów.

Jedna maszyna może mieć trzy funkcje, dzięki czemu firma generuje znaczne oszczędności na kilku poziomach działania jednocześnie. To między innymi dlatego, warto już dziś stosować nowoczesne rozwiązania w zakładzie pracy.

Zalety szaf BHP dla pracowników w firmie

Do największych zalet szaf BHP z punktu widzenia pracowników należy dostępność produktów. W porównaniu do współpracy z kierownikiem magazynu, który może opuścić miejsce pracy, zachorować lub coś pominąć, maszyny działają niezawodnie i są dostępne przez całą dobę, tym samym dopasowując się do systemu pracy każdej zmiany w zakładzie pracy. 

Artykuły takie jak rękawice lub kaski ochronne zużywają się i wymagają wymiany. Środki ochrony bezpośredniej powinny bowiem chronić ciało przez cały czas, gdy pracownik przebywa na terenie firmy w czasie godzin pracy. 

Ponadto dzięki zastosowaniu szaf BHP, pracownicy mogą także dokonywać zwrotów, co sprawia, że utrzymanie porządku jest znacznie łatwiejsze.

Korzyści z dysponowania nowoczesnymi szafami BHP

Wciąż masz wątpliwości, czy szafa BHP na terenie Twojej firmy się sprawdzi? Oto korzyści, których nie da się pominąć:

 • generowanie oszczędności związanych z redukcją zatrudnienia w magazynie,
 • oszczędność metrażu,
 • możliwość wykorzystywania szaf wydających z produktami BHP zarówno w budynku jak i na zewnątrz,
 • automatyczne raporty generowane przez system w urządzeniu ułatwiają czuwanie nad rzeczywistym stanem magazynowym, co również generuje znaczne oszczędności,
 • poprawa zarządzania zasobami magazynowymi,
 • brak zależności ochrony BHP od rzetelności pracownika na konkretnym stanowisku pracy.

W jakich branżach warto wykorzystywać zalety szaf BHP?

Szafy BHP sprawdzą się w każdej firmie, która podlega obowiązkowi stosowania się do ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Wynika z tego, że większość przedsiębiorstw, które funkcjonują w Polsce i w Europie są zobligowane do prawidłowego dysponowania takimi artykułami i zapewnienia pracownikom odpowiedniej ochrony w miejscu pracy. 

Już dziś, szafy BHP Irmatic są wykorzystywane między innymi w poniższych sektorach:

 • szpitale i laboratoria — fartuchy, rękawiczki oraz maseczki to środki, które można bez problemu umieścić w automacie wydającym BHP. Zadbaj o porządek na terenie zakładu pracy i stwórz kadrze warunki, w których ich poczucie bezpieczeństwa nie będzie zagrożone. 
 • przemysł — w szeroko pojętym przetwórstwie akcesoria BHP takie jak kask lub rękawice, czy też kamizelka odblaskowa to must have. Bez specjalnej odzieży nie można nawet wejść na teren zakładu pracy, co jest równoznaczne z obowiązkiem pracodawcy do stosowania się do obowiązujących przepisów.
 • lotnictwo — podobnie jak przemysł, ta branża jest zobligowana do przestrzegania przepisów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, więc wykorzystanie szaf BHP może okazać się niezbędne. 
 • logistyka — w magazynach logistycznych, konieczność stosowania odzieży ochronnej sprawia, że wiele firm już zainwestowało w nowoczesne szafy BHP, które zwiększyły dostępność do akcesoriów i odzieży ochronnej na terenie firmy. 

Nawet jeśli branża, w której się poruszasz, nie została wymieniona powyżej, skontaktuj się z naszym przedstawicielem, a my przygotujemy ofertę, która będzie odpowiedzią na potrzeby Twojej firmy

Doceń współpracę z polskim producentem i zamów szafy BHP

Oferta marki Irmatic to wyjście naprzeciw polskim i europejskim przedsiębiorcom. Dbamy o to, by prezentowana jakość naszych urządzeń spełniała wszystkie wymagania i przepisy. Zwracamy uwagę na estetykę wykonania, a wielkość poszczególnych skrytek i funkcje urządzenia ustalamy indywidualnie z zamawiającym. W ten sposób zyskujemy pewność, że każde urządzenie, które opuszcza naszą firmę produkcyjną, spełni w stu procentach potrzeby klientów. 

Wybierając Irmatic, otrzymujesz:

 • dostęp do konkurencyjnych cen,
 • szafy BHP szyte na miarę potrzeb Twojej firmy,
 • krótki czas realizacji zamówień,
 • opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania,
 • wsparcie posprzedażowe,
 • możliwość dokonywania zmian w urządzeniu w przyszłości. 

Nie zwlekaj dłużej. Już dziś zacznij generować oszczędności i skontaktuj się z naszym przedstawicielem, by zamówić szafę BHP w postaci IRSTOCK 945, IRSTOCK1260, czy też IRDRAWER.

Zamów automat wrzutowy

Porozmawiajmy o możliwościach, jakie dadzą Ci nowoczesne urządzenia IRMATIC.

irmatic-logo-white

Irmatic Sp. z o.o.

ul. Sobienki 30,
08-445 Osieck
NIP: 123 149 55 51

[email protected]

Adres korespondencyjny:
ul. Puławska 457,
02-844 Warszawa

Sebastian Sawicki

+48 514 840 644

Michał Zaremba

+48 600 088 914

Przemysław Jałocha

+48 507 249 855

Napisz do nas

Zgoda