Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować pracę magazynu, by zarządzanie towarami wielkogabarytowymi było łatwe i wygodne? Organizacja przestrzeni oraz sama ewidencja stanów magazynowych będzie funkcjonowała lepiej dzięki wdrożeniu wirtualnych magazynów. W jakich jeszcze kwestiach warto go wykorzystać? Zadbaj o optymalizację warunków pracy i zarządzaj towarami w sposób dokładny z pomocą systemu komputerowego. 

Szukasz rozwiązań, które ułatwiają przechowywanie przedmiotów o dużym gabarycie? Wykorzystaj możliwości wirtualnego magazynu. 

Czym charakteryzują się wirtualne magazyny?

Wirtualne magazyny to nowoczesny odpowiednik klasycznego magazynu. Można stwierdzić, że różnią się one tylko formą. Nowoczesne wirtualne magazyny można porównać do programów komputerowych, w których umieszcza się wszystkie towary dostępne na stanie magazynowym firmy. Dzięki przemyślanym funkcjom oraz dodatkom, pracownicy magazynu mogą sprawnie zamawiać produkty wyprzedane lub zużyte. Kolejną istotną kwestią jest korzystanie z takiej formy magazynu. Automatyzacja drobnych procesów w znacznym stopniu usprawnia pracę firmy i skutecznie zwiększa jej wydajność. Ponadto w krótkim czasie można zrobić podsumowanie i wygenerować miesięczny bilans sprzedaży lub kosztów poniesionych w dziale magazynowym. A każdy tower jest łatwodostępny i zawsze znajduje się we właściwym miejscu. Wirtualny magazyn to opcja zarówno dla małych, jak i dużych firm. Decydując się na takie rozwiązanie, także w przypadku przedmiotów wielkogabarytowych, możesz z powodzeniem zredukować zatrudnienie pracowników, ponieważ nadzór nad magazynem jest prosty i przejrzysty, a znaczną część niezbędnych prac wykonują maszyny.

W jakich branżach można wykorzystać potencjał wirtualnego magazynu?

Biorąc pod uwagę funkcjonalność wirtualnych magazynów, bez wątpienia można stwierdzić, że ich potencjał sprawdza się we wszystkich sektorach. Wirtualne magazyny są przyszłością branży magazynowej, ale nie tylko. Bez względu na to, czy firma porusza się w obszarze logistycznym, czy też składuje wielkogabarytowe maszyny i sprzęty, wirtualny magazyn ułatwia zarządzanie przestrzenią magazynu z towarami wielkogabarytowymi i umożliwi sprawne składanie zamówień, pakowanie oraz wysyłanie towarów. W tym przypadku można zapomnieć o tradycyjnej obsłudze magazynu, wykorzystując maksymalnie potencjał automatów. 

Wirtualne magazyny do towarów wielkogabarytowych sprawdzają się w handlu maszynami, w przemyśle, transporcie, w lotnictwie oraz wielu innych sektorach. Znajdują zastosowanie także w branżach usługowych związanych z wymienionymi sektorami.

Wielkie gabaryty w wirtualnych magazynach — czy to ma sens?

Przechowywanie, zarządzanie oraz dysponowanie towarami wielkogabarytowymi to procesy, które dotychczas angażowały pracę wielu ludzi oraz maszyn. Dzięki automatyzacji magazynów część prac jest wykonywana przez roboty, a praca ludzi sprowadza się do nadzoru procesów oraz wydawania dyspozycji. 

Inwestycja w wirtualny magazyn to w efekcie niemal bezobsługowe prowadzenie firmy. Wydajna praca maszyn, zwiększa możliwości magazynu. Automaty działają precyzyjnie i efektywnie, co wiąże się również z wykluczeniem ryzyka wypadków przy pracy, w których cierpią ludzie. A w przypadku towarów wielkogabarytowych ma to szczególne znaczenie. 

Reasumując, magazyny z towarami wielkogabarytowymi, to:

  • lepsza kondycja finansowa firmy,
  • większe moce przerobowe,
  • poukładany i przewidywalny system pracy,
  • mniejsze koszty miesięczne,
  • brak problemów z kompletowaniem kadry

Doceń możliwości wirtualnego magazynu, by firma funkcjonowała wydajnie i sprawnie

Jeśli zależy Ci na usprawnieniu tempa pracy w magazynie z towarami wielkogabarytowymi, to skorzystaj z możliwości wirtualnego magazynu. Ta inwestycja z pewnością przełoży się na generowanie większych zysków, a do tego sprawi, że firma będzie o krok przed konkurencją. Organizacja pracy w magazynach, w których pracują automaty, jest prosta i przewidywalna. A możliwość obsługi niemal wszystkich systemów z poziomu pracy za biurkiem to wygoda i funkcjonalność. 

Stwórz wirtualny magazyn w swojej firmie — poznaj rozwiązania Irmatic

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej zalet wirtualnych magazynów i zobaczyć, jak one funkcjonują w praktyce, skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Jesteśmy polskim producentem automatów vendingowych i wdrażamy innowacyjne rozwiązania w wielu obszarach. Już dziś i Ty możesz zostać naszym partnerem. 

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.