Przedsiębiorca każdego dnia staje na rozdrożu. Prowadzenie firmy w Polsce nie należy do łatwych z powodu bezustannie zmieniających się przepisów. Jednak pewne kwestie techniczne i organizacyjne w łatwy sposób można usprawnić, by spać spokojnie. Zastanawiasz się, w jaki sposób ulepszyć funkcjonowanie magazynu? Jak dokładnie prowadzić ewidencję stanów magazynowych? Poznaj zalety innowacyjnych systemów komputerowych. To właśnie one może Cię wspierać w prowadzeniu firmy.

Wykorzystuj możliwości innowacyjnych systemów, by ułatwić prowadzenie ewidencji stanów magazynowych w firmie. Poznaj lepiej ich zalety.

Ewidencja magazynowa — jak dobrze ją zaplanować?

Każda firma, która w swoich zasobach dysponuje obszarami magazynowymi, wraz z rozwojem, doświadczeniem i mijającym czasem próbuje skutecznie usprawnić prowadzenie ewidencji stanów magazynowych. Żadnego przedsiębiorcy, dyrektora czy też managera nie trzeba bowiem przekonywać do tego, że to właśnie w magazynie można skutecznie zoptymalizować poziom firmowych wydatków. A jest to możliwe tylko dzięki właściwemu zarządzaniu zasobami. Oczywiście w tym miejscu można stwierdzić, że lojalny i rzetelny pracownik to idealne rozwiązanie, które w dużej mierze ułatwia zarządzanie tą przestrzenią. Jednak obserwując rynek pracy i predyspozycje pokolenia, które właśnie na niego wkracza, warto dobrze przeanalizować swoje możliwości przed podjęciem ostatecznych kroków. 

Młodzież, która preferuje balans między pracą a życiem prywatnym i ma wysokie oczekiwania względem miesięcznego wynagrodzenia może nie spełnić oczekiwań większości pracodawców. A przecież optymalne zarządzanie magazynem to klucz do optymalizacji wydatków i generowania zysków. Przewidując sytuację na rynku pracy, warto zatem już dziś zainwestować w innowacyjne rozwiązania. Program IRsystem to niezawodny sposób na monitorowanie wszystkich magazynów w jednym miejscu. Dzięki prostej obsłudze oraz urządzeniom, które są z nim w pełni zintegrowane, otrzymasz niezastąpione wsparcie w prowadzeniu firmy. 

Tak więc jedną z wielu ważnych i niezbędnych funkcji tego systemu jest współpraca pomiędzy kilkoma urządzeniami i dostęp do wszystkich produktów przez przejrzysty panel nawigujący. 

Jaki program warto wybrać do prowadzenia ewidencji stanów magazynowych?

Na rynku funkcjonuje wiele systemów, których celem jest lepsza organizacja ewidencji stanów magazynowych. Można w nich znaleźć funkcje, które segregują produkty pod względem daty przydatności lub gabarytu. Popularne programy poprzez praktyczny i przejrzysty panel ułatwiają nawigowanie stanów magazynowych w firmie. Urządzenia, które znajdują się w różnych punktach, można wygodnie nadzorować z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. Dzięki niemu można zarządzać nie tylko wydawaniem produktów, ale też przyjmowaniem zwrotów. Korzystając z nowoczesnych systemów komputerowych, masz możliwość w pełni wykorzystać potencjał innowacyjnych urządzeń w postaci np. automatów vendingowych. Dzięki integracji systemu komputerowego z maszynami oraz z systemami zewnętrznymi w firmie sprawujesz pełną kontrolę nad dystrybucją produktów, oraz ewidencją poszczególnych towarów. 

Integracja systemu do ewidencji magazynowej z wewnętrznym systemem — jak to zrobić?

Dopasowanie systemów komputerowych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa jest kluczem, by efektywnie wykorzystać jego funkcje. Aby korzystać z oferowanych przez programy komputerowe możliwości, niezbędne jest posiadanie programu scalenie urządzeń z programami zarządzającymi dystrybucją towarów. Te dwa elementy, mogą perfekcyjnie z sobą współgrać. Oprogramowanie możesz zintegrować zarówno z systemem wewnętrznym jak i zewnętrznym w firmie. Przejrzysty panel obsługi sprawia, że wszelkie zmiany w ewidencji stanów magazynowych są widoczne niemal od razu, a tam, gdzie produkty się kończą, pojawia się w systemie powiadomienie. 

Zalety korzystania z nowoczesnych systemów w kontekście ewidencji magazynowej

Korzystanie z innowacyjnych systemów komputerowych to przede wszystkim:

  • Bezustanny dostęp do szczegółowych danych — dane w systemie są dostępne zawsze dzięki funkcjonalnemu oprogramowaniu. W ten sposób można skutecznie zredukować zatrudnienie w magazynie. Działania personelu są bowiem ograniczone do niezbędnego minimum. 
  • Program dopasowany do indywidualnych wymagań firmy — każda firma, nawet jeśli działa w tym samym sektorze, ma nieco inne potrzeby. Z tego powodu dopasowanie do indywidualnych wytycznych jest kluczem do 100-procentowego zadowolenia i optymalnego wykorzystania systemu. 
  • Kompatybilność z maszynami sygnowanymi logiem marki Irmatic — inwestowanie w nowoczesne rozwiązania. 
  • Personalizacja oprogramowania — dzięki tej funkcji masz możliwość w 100 % wykorzystywać potencjał systemu i urządzeń. Personalizacja to klucz do indywidualnych wymagań poszczególnych sektorów, które dysponują w swoich zasobach również powierzchnią magazynową. 

Zmniejsz obowiązki kadry związane z ewidencją stanów magazynowych w firmie

Jednym z wielu niezawodnych programów do zarządzania ewidencją stanów magazynowych jest, np. IRsystem. Kompleksowe uregulowanie maszyn wówczas jest łatwe i zajmuje niewiele czasu. Pojedyncze urządzenia wysyłają raporty do jednostki nadrzędnej. A więc osoba zarządzająca doskonale wie, w której maszynie należy uzupełnić stany magazynowe, lub gdzie pojawiają się najdrobniejsze problemy techniczne. Z poziomu IRsystem można skutecznie zarządzać automatami wydawczymi. Jest to pierwszy krok w tworzeniu wirtualnych magazynów, które są przyszłością w wielu branżach. Inwestując już dziś w innowacyjne rozwiązania, możesz wyprzedzić konkurencję, zwiększyć wydajność swojej firmy oraz poprawić poziom niezawodności. W ten sposób osiągniesz znacznie lepsze wyniki finansowe i to bez konieczności reorganizacji zasobów ludzkich. 

Program IRsystem — nieodzowny element wirtualnych magazynów

Jeśli zależy Ci na usprawnieniu działania magazynu w swojej firmie, umów się na spotkanie z przedstawicielem firmy Irmatic i poznaj możliwości innowacyjnego oprogramowania IRsystem, które perfekcyjnie ułatwia zarządzanie stanami magazynowymi. Poznaj nasze możliwości i wykorzystaj nasz przepis na sprawną ewidencję magazynową.

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.