Aby zespół mógł generować zyski, niezbędna jest odpowiednia organizacja pracy. W jaki sposób usprawnić dystrybucję narzędzi w magazynie? Czy możliwe jest osiągnięcie stałego dostępu do wierteł, frezów, płytek skrawających i innych niezbędnych w magazynie produktów? Dziś sprawdzimy, w jaki sposób można uzyskać płynność w tym procesie i co dzięki niej można osiągnąć. 

Sprawdź, jak może wyglądać wydawanie towarów z magazynu. Czy wiesz, jak można zorganizować ten proces, by przebiegał szybko i sprawnie?

Wydawanie towarów z magazynu — na czym polega?

Procesy magazynowe, które zachodzą w firmach produkcyjnych, magazynach lub w podmiotach handlowych różnią się od siebie, ponieważ każda branża charakteryzuje się odmienną specyfiką. W dobrze prosperujących firmach wydawanie towarów z magazynu jest sprawne i odbywa się niemal na bieżąco. Najczęściej uzyskanie takich efektów to długi i żmudny proces. Ale nie zawsze musi tak być.

Wydawanie towarów z magazynów to przekazywanie pracownikom narzędzi oraz akcesoriów niezbędnych do pracy. W tym procesie istotne jest również weryfikowanie poszczególnych zamówień. Finalnie jest to dość wymagający obszar, który warto ulepszać, by zredukować koszty lub upłynnić dysponowanie poszczególnymi artykułami. 

Prawidłowa organizacja wydawania towarów w magazynie wpływa na kondycję finansową firmy. Im większy bałagan w stanach magazynowych, tym gorzej. Pracownicy tracą czas na odszukanie odpowiednich narzędzi lub akcesoriów do nich, a przedsiębiorca bezustannie inwestuje w nowe produkty. Jeśli ten proces jest na bieżąco monitorowany, to z pewnością można zredukować jego koszty. W przypadku przekazania decyzyjności pracownikom istnieje ryzyko, że dysponowanie magazynem będzie nieefektywne.

Dlaczego proces wydawania towarów z magazynu jest tak ważny?

Wbrew pozorom to właśnie od procesu wydawania towarów z magazynu zależy powodzenie pozostałych sektorów w przedsiębiorstwie. Dzięki stałemu dostępowi do narzędzi oraz akcesoriów, prace w magazynie postępują płynnie, a kolejne zadania zostają ukończone w krótszym czasie. Weźmy pod lupę wielkopowierzchniowy magazyn wysyłkowy. Bezustanny dostęp do akcesoriów, które umożliwiają sprawne pakowanie produktów lub zabezpieczanie ich w czasie składowania, to podstawa sprawnych działań zespołu.

Wykonywanie prac, do których niezbędne są drobne elementy takie jak wiertła, wkręty czy też śruby często budzi wiele zastrzeżeń. Przechowywanie ich często powoduje chaos — utrzymanie porządku w magazynie przy dużej rotacji pracowników może powodować napiętą atmosferę i dodatkowe koszty. Można tego uniknąć, gdy praca magazynu jest dobrze zorganizowana.

Reasumując, proces wydawania towarów z magazynu ma wpływ na poniższe kwestie:

  • koszty utrzymania przedsiębiorstwa,
  • wydajność pracowników,
  • przemyślaną organizację czasu pracy. 

W jaki sposób zoptymalizować wydawanie z magazynu narzędzi skrawających, wierteł, frezów?

Jednym z niewielu skutecznych sposobów na optymalizację wydawania z magazynu narzędzi lub niezbędnych do nich akcesoriów jest zatrudnienie odpowiedzialnej i zaangażowanej kadry, która będzie ten proces stale monitorować. Oczywiście takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty miesięczne, jednak w dużych firmach takie rozwiązania mogą być również korzystne. Tworzenie raportów, wykonywanie analiz jest czasochłonne, a dzięki nim wydawanie z magazynu np. narzędzi skrawających może być płynne i pod kontrolą.

Kolejnym rozwiązaniem, które skutecznie usprawnia monitorowanie stanów magazynowych i dysponowanie zasobami firmy, jest inwestycja w nowoczesne automaty wydawcze. Estetycznie wykonane, dostosowane do pracy na zewnątrz i wewnątrz, całkowicie zautomatyzowane urządzenia umożliwiają przechowywanie nawet około 1000 produktów o różnej wadze i wielkości. Ponadto ich działanie można dopasować do profilu przedsiębiorstwa, by potencjał automatów mógł być zoptymalizowany.

Oczywiście zakup automatów wydawczych wiąże się z jednorazową inwestycją, jednak oszczędności, które z tego tytułu powstają, sprawiają, że koszty szybko się zwrócą.

Co zyskujesz dzięki optymalizacji procesu wydawania towarów z firmy?

Z całą pewnością inwestycja w nowoczesne rozwiązania w postaci automatów wydawczych i automatów zwrotnych to przede wszystkim długofalowe oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa. Ogromną zaletą tych urządzeń jest możliwość przekształcenia ich funkcji w dowolnym momencie, co oznacza to, że zmieniają się one wraz z rozwojem firmy. Istotną kwestią jest również dowolność w doborze lokalizacji — to od Ciebie zależy, gdzie na terenie firmy umieścisz automat.

Automaty wydawcze to rozwiązanie, które jest adekwatne do potrzeb współczesnych przedsiębiorców. Brak ograniczeń w modyfikowaniu poszczególnych modułów sprawia, że spełniają nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Ponadto umożliwiają stały dostęp do rozbudowanego systemu raportowania, a ich obsługa nie wymaga specjalnych umiejętności. 

Wykorzystaj automat do wydawania towarów z magazynu, aby zoptymalizować koszty przedsiębiorstwa

Zadbaj o to, by przedsiębiorstwo było w dobrej kondycji finansowej bez względu na okoliczności. Minimalizowanie miesięcznych wydatków oraz wykorzystywanie bezobsługowych rozwiązań to klucz do sukcesu niemal w każdej branży. Postaw na sprawdzone i pewne produkty, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, bezawaryjnością i łatwą obsługą. Z automatów wydawczych już dziś korzystają przedsiębiorstwa w całej Europie. Wykorzystaj ich potencjał, by osiągnąć własne cele i sprawić, by prowadzenie firmy było mniej wymagające. 

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zamówić automat wydawczy dopasowany do profilu Twojej firmy. Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami przygotujemy odpowiednią konfigurację automatu oraz kompletną wycenę urządzenia.

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.