Zarządzanie magazynem to ogromne wyzwanie. Procesy wydawcze powinny odbywać się nie tylko płynnie, ale też z uwzględnieniem dat ważności poszczególnych produktów. W jaki sposób monitorować przydatność towarów, by opuszczały one automaty wydawcze w pierwszej kolejności? Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców z tego zakresu jest nowoczesny program IRSystem. Poznaj jego zalety, by usprawnić zarządzanie magazynem w swoim przedsiębiorstwie. 

Kontroluj przepływ towarów w magazynie, zarządzając datami ważności produktów. Wykorzystaj zalety IRSystem.

Dlaczego zarządzanie datami ważności w magazynie jest takie ważne?

Organizacja pracy w wielkopowierzchniowych magazynach z materiałami budowlanymi lub z innymi towarami, które posiadają datę ważności to ważny aspekt, który wpływa na kondycję finansową firmy. Zgodnie z prawem, do sprzedaży mogą bowiem trafić tylko takie towary, które są przydatne. Jeśli na regałach magazynowych lub w automatach wydawczych zalegają produkty, w których termin przydatności już minął, firma generuje straty. Bez względu na wielkość firmy ten aspekt jest niezwykle ważny, ponieważ ma bezpośredni wpływ na kondycję pieniężną całego przedsiębiorstwa. Efektywne zarządzanie towarami to oczywiście problem, który da się rozwiązać. 

Program do sprawdzania dat ważności — czy to możliwe?

Możliwości nowoczesnych programów są niezastąpione. Ich znaczenie jest ogromne zwłaszcza w dużych firmach, gdzie kontrolowanie dat przydatności w sposób manualny jest często wręcz niewykonalne. Systemy komputerowe stanowią nieodzowną pomoc, a ich funkcje można dopasować do profilu poszczególnych działalności. Wśród licznych możliwości są zatem dodatki, które umożliwiają kontrolowanie towarów pod względem dat ważności, np. farb czy też chemii technicznej. Ta informacja w znacznym stopniu ułatwia przepływ danych w przedsiębiorstwie, zmniejsza ryzyko strat finansowych oraz porządkuje kolejność sprzedaży produktów z uwzględnieniem nie tylko daty przyjęcia towaru, ale też daty ważności.

IRSystem — odpowiedź na potrzeby monitorowania dat ważności w magazynie lub w firmie

System IRSystem powstał z myślą o przedsiębiorstwach, w których minimalizuje się ręczne wykonywanie poszczególnych czynności. Przedsiębiorca lub kadra mają dostęp do funkcjonalnego panelu zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki niemu możliwe jest kompleksowe zarządzanie towarami oraz urządzeniami w postaci automatów wydawczych. Zintegrowanie poszczególnych urządzeń skraca czas obsługi maszyn, a składanie zamówień odbywa się płynnie

Z IRSystem otrzymujesz:

  • kontrolę nad datami ważności w całym magazynie,
  • szczegółowy moduł raportowy,
  • możliwość generowania zamówień w sposób automatyczny,
  • decyzyjność w kwestii dostępów do systemu w zespole.

Efektywne zarządzanie towarem w przedsiębiorstwie z IRSystem

Jeśli szukasz solidnego systemu, który nie wymaga przeprowadzania kosztownej modernizacji dotychczasowego oprogramowania, zainwestuj w nowoczesny i łatwy w obsłudze program IRSystem. Mnogość funkcji oraz przejrzysty panel obsługi nie sprawiają trudności, a czujność poszczególnych modułów minimalizuje ryzyko popełniania błędów oraz zwiększa efektywność w zarządzaniu towarami m.in. pod względem dat przydatności. Więcej informacji na temat IRSystem otrzymasz po skontaktowaniu się z naszym przedstawicielem.

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.