To, co w niewielkich firmach nie sprawia trudności, w dużych podmiotach może wymagać szczegółowej organizacji. Zwrot ubrań służbowych do prania mimo wszystko można zorganizować w taki sposób, by firmy piorące otrzymywały posegregowane zestawy. Jak tego dokonać? Oto nowoczesne rozwiązanie, które generuje minimalny nakład pracy w obsłudze, a przynosi niewyobrażalne korzyści w tym zakresie. Poznaj zalety automatów zdawczych do zwrotu ubrań służbowych.

Wybierz sprawdzone rozwiązania i wybierz automaty zdawcze na zwroty ubrań do prania. Sprawdź, dlaczego warto w nie inwestować.

Kogo dotyczy problem zwrotu ubrań służbowych do prania?

Wszystkie podmioty, które zdecydowały się z różnych względów ujednolicić odzież kadry, borykają się z problemem wydawania i przyjmowania zwrotów ubrań służbowych. Oprócz podstawowych i obowiązkowych towarów BHP takich jak rękawiczki, kaski, czy też fartuchy, pracownicy otrzymują zestawy spodni, T-shirtów i czy też okryć wierzchnich. Wymiana brudnej odzieży służbowej na czystą wiąże się jednak ze skomplikowanym procesem, zwłaszcza wtedy, gdy w zakładzie pracy zatrudnia się kilkaset, a nawet kilka tysięcy pracowników. Wówczas regularna wymiana odzieży może stać się dużym wyzwaniem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak usprawnić ten proces, przejdź do dalszej części artykułu.

Zwroty ubrań do prania — organizacja procesu w dużych firmach

W jaki sposób sukcesywnie wymieniać odzież roboczą brudną na czystą? Jak zorganizować ten proces w zakładzie, który zatrudnia kilka tysięcy osób, pracujących w kilku zmianach? Przedsiębiorca, jak zawsze, ma wybór: może wyposażyć pracowników w odzież roboczą i w wynagrodzeniu uwzględnić dodatek z tytułu prania lub wziąć ten obowiązek na własne barki. 

Oczywiście każde rozwiązanie ma zarówno wady jak i zalety. Jednak decydując się na wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, można ten proces usprawnić i zdalnie nawigować. Inwestowanie w urządzenia zdawcze wyposażone w system komputerowy to klucz do wydajnego i dobrze zorganizowanego procesu wydawania odzieży służbowej. Dzięki możliwości dopasowania każdej maszyny do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, każda skrytka może mieć odpowiednie wymiary, a osobisty kod dostępu daje pewność korzystania z niej przez właściwego pracownika. Dzięki automatom zdawczym wymiana odzieży służbowej z brudnej na czystą jest przejrzysta i prosta.

Dlaczego warto inwestować w innowacyjne rozwiązania do zwrotów ubrań?

Prowadzenie firmy bez względu na sektor to w Polsce wciąż ogromne wyzwanie. Oprócz zmian związanych z przepisami prawa często dochodzą do tego jeszcze problemy kadrowe, na które niestety nie mamy wpływu. O solidnych i rzetelnych pracowników jest coraz trudniej na polskim rynku pracy. Na szczęście z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania, które są w dużej mierze bezobsługowe

Automaty zdawcze zaliczane do maszyn vendingowych można postawić w dowolnym miejscu w firmie. Są przystosowane do korzystania na zewnątrz jak i w środku obiektów budowlanych. Ponadto do ich obsługi nie trzeba tworzyć dodatkowego stanowiska pracy, co pozytywnie wpływa na wszechobecne problemy kadrowe. I co ważne — nie generują dodatkowych kosztów poza zużyciem energii elektrycznej, która jest niezbędna do prawidłowego działania tych urządzeń.

Zalety korzystania z automatów zdawczych do zwrotów ubrań

Automaty vendingowe wyposażone w funkcję zdawania odzieży roboczej to krok w kierunku generowania oszczędności w tym obszarze firmy. Dzięki nim możesz skutecznie:

  • nawigować proces zdawania zużytej odzieży służbowej i otrzymywania nowych zestawów produktów,
  • uszczelnić system wydawania odzieży służbowej,
  • zmniejszyć nakłady finansowe na ten obszar,
  • zlikwidować stanowisko pracy obsługujące wydawanie i zdawanie odzieży służbowej,
  • czuwać nad tym procesem obserwując dane w systemie komputerowym.

Inwestuj w przemyślaną technologię na każdym poziomie organizacji pracy w firmie

Decydując się na proste w obsłudze i trwałe rozwiązania możesz w krótkim czasie usprawnić działanie firmy bez względu na obszar, w którym się poruszasz. Innowacyjne rozwiązania to jednorazowy wydatek, który możesz uwzględnić w kosztach firmy. W kolejnych miesiącach z pewnością zauważysz, że koszty utrzymania działu, w którym zostały poczynione inwestycje w automaty vendingowe, sukcesywnie spadają. 

Bezobsługowe urządzenie wyposażone w przejrzysty panel nawigujący oraz połączone z wewnętrznym systemem komputerowym będzie wysyłało powiadomienia, gdy konkretne skrytki będą wypełnione zużytą odzieżą roboczą. Wykorzystaj potencjał tych maszyn, by czuwać nad ilością zużywanych rękawic, kasków czy też innymi elementami odzieży roboczej. 

Sprawdź, jak automat zdawczy do zwrotów ubrań ułatwi organizację pracy w Twojej firmie

Jeśli masz wątpliwości, czy automat zdawczy do zwrotu ubrań służbowych sprawdzi się również w Twojej firmie, skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Jesteśmy polską firmą, która sukcesywnie wdraża innowacyjne rozwiązania w wielu sektorach z różnych obszarów. Poznaj możliwości automatów vendingowych Irmatic. 

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.