Jak zarządzać zwrotami produktów zużytych w firmie lub produktami po zwrotach konsumenckich? Na takie pytania do tej pory nie było jednoznacznych odpowiedzi. Każda firma, z poziomu własnych doświadczeń, wdrażała rozwiązania i testowała je metodą prób i błędów. Teraz czas na przełom w tym obszarze. Zwroty produktów zużytych możesz wygodnie segregować w automacie, by później przekazywać je zgodnie z ich przeznaczeniem. Poznaj zalety tego rozwiązania. 

Przetestuj automat zdawczy, który będzie segregował zwroty zużytych produktów na terenie firmy. Zadbaj o środowisko i o własne zyski. 

Zwroty produktów w firmie — czy to konieczne?

Właściwa segregacja odpadów w firmach bez względu na ich wielkość, to obowiązek. Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, bez względu na sektor prowadzonej działalności, przyjmowanie zużytych zwrotów od pracowników jest kluczowe, by móc zachować porządek i działać zgodnie z normami prawnymi. Ale jak tego dokonać? W jaki sposób skrupulatnie przyjmować zwroty zużytych narzędzi i akcesoriów do nich? I co za tym idzie — w jaki sposób organizować pracę kadry odpowiedzialnej za zwroty produktów zużytych w firmie? 

Można wdrażać zmiany i ulepszać pracę zespołu, ale jednym z trafnych i skutecznych rozwiązać są innowacyjne urządzenia zdawcze. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób one działają, czytaj dalej. 

Jak efektywnie zarządzać zwrotami produktów zużytych na terenie firmy?

Efektywne zarządzanie zwrotami w firmie jest niezwykle ważne. Wbrew pozorom to nie tylko spełnianie obowiązków względem prawa oraz pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Przemyślany odbiór towarów zużytych to również możliwość oddania niektórych towarów do recyklingu. Dalsza odsprzedaż zużytych produktów wiąże się oczywiście z zarobkiem, co w skali roku może przynieść pokaźny zysk zwłaszcza w dużych zakładach pracy. Jak zatem tego dokonać?

Inwestowanie w automaty vendingowe, które zamiast dawać, odbierają towary, to świetny sposób na rozwiązanie problemu z odbiorem zużytych towarów w firmie. Dzięki nim możesz zachować porządek w obiekcie i jednocześnie segregować odpady, które następnie nadają się do recyklingu. Maszyny są proste w obsłudze, dzięki wykorzystaniu dotykowych wyświetlaczy. Postępowanie zgodnie z poleceniami pozwoli wrzucić zużyty produkt dokładnie tam, gdzie jego miejsce. Takie rozwiązanie jest wygodne i nie generuje dodatkowych kosztów. 

Zalety wykorzystywania automatów zdawczych do przyjmowania zwrotów produktów

Automaty vendingowe od polskiego producenta oraz maszyny zdawcze to urządzenia z najwyższej półki pod każdym względem. Można je zaprogramować zgodnie z potrzebami firmy, co sprawia, że ich funkcjonalność jest 100-procentowa. Każda skrytka jest dopasowana wielkością do zużytego produktu, co czyni proponowane rozwiązania niezwykle praktycznymi. Dzięki nieograniczonym możliwościom tych urządzeń można sprawić, by tylko zużyte rękawice uprawniały do otrzymania nowych. W ten sposób Twoja firma może odzyskać balans finansowy

Zalety automatów zdawczych do przyjmowania zwrotów w firmie:

  • brak konieczności utrzymywania stanowiska pracy dopasowanego do systemu pracy pracowników fizycznych,
  • mniejsze nakłady finansowe,
  • lepsze zarządzanie odpadami,
  • brak problemów kadrowych,
  • możliwość odzyskiwania towarów nadających się do recyklingu,
  • porządek na terenie obiektu,
  • organizacja pracy zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi.

Zainwestuj w przyszłościowe maszyny i rozwiąż problem zwrotów produktów

Maszyny zdawcze, podobnie jak automaty vendingowe, to klucz do dobrze zorganizowanej przestrzeni firmowej bez względu na sektor działania. Zwroty konsumenckie, zużyte akcesoria skrawające, wiertła, czy też inne towary zużywane w pracy mają szanse trafić do recyklingu, przez co realnie zmniejsza się zanieczyszczenie naturalnego środowiska. Wirtualne magazyny z funkcją zdawczą to przyszłość — odpowiedź na współczesne problemy kadrowe oraz optymalne dopasowanie do trybu pracy przedsiębiorstwa. Zastanów się nad wyborem jednego z przyszłościowych rozwiązań, by organizacja pracy w Twojej firmie była przemyślana i efektywna. 

Skontaktuj się z przedstawicielem Irmatic i sprawdź, co zyskasz z automatem zdawczym do zwrotów produktów

Poznaj nasze rozwiązania i wdrażaj nowoczesne rozwiązania, które usprawnią działanie Twojej firmy. Skontaktuj się z przedstawicielem polskiego producenta automatów vendingowych. Więcej o proponowanych przez nas rozwiązaniach przeczytasz na naszym blogu.

Sebastian Sawicki
Sebastian Sawicki

Manager w tworzeniu koncepcji i projektowaniu urządzeń wspomagających procesy z obszaru Industry 4.0 oraz Retail 3.0.

Prowadzi nadzór merytoryczny, technologiczny oraz finansowy nad nowymi projektami R&D z zakresu budowy urządzeń dla wybranych gałęzi przemysłu.