Szafy vendingowe - gwarancja efektywnego procesu wydawczego

Szafy vendingowe to innowacyjna odpowiedź na niedostatki tradycyjnego modelu wydawczego w fabrykach i nie tylko. Pobór i zwrot niezbędnych środków BHP, narzędzi i innych przedmiotów nigdy nie był taki szybki i prosty.

Szafy vendingowe – czym są?

Szafy vendingowe to kompletne systemy do wydawania i przyjmowania różnego rodzaju przedmiotów wykorzystywanych w fabryce (i nie tylko). Automaty są w pełni samoobsługowe, dostępne 24h na dobę, 7 dni w tygodniu i nie wymagają stałego nadzoru magazyniera.

Autoryzacja przy pomocy PIN-u lub karty RFID z jednej strony przyspiesza proces pobierania niezbędnych produktów, a z drugiej – zapewnia większą kontrolę nad obrotem zapasami w firmie. Poszczególne środki ochrony osobistej, narzędzia i inne towary mogą zostać przypisane do konkretnych osób, stanowisk lub działów. Można również wprowadzić limit częstotliwości pobrań.

W ten sposób dojdzie do ograniczenia niewłaściwych pobrań, bez wydłużania procesu wydawczego. Na inteligentne zarządzanie zapasami składają się również takie funkcje, jak definiowanie stopnia zużycia i stanu (przykładowo: nowy, używany, do utylizacji), a także wydawanie w pierwszej kolejności produktów o najwyższym stopniu zużycia czy najkrótszej dacie ważności. 

Automaty pozwalają na śledzenie stanu zapasów, a także dają możliwość automatycznego składania zamówień, gdy wykryta zostanie ich niska ilość. Można zintegrować je z wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwo narzędziami ERP, SAP i nie tylko. 

Moduł raportowy daje łatwy dostęp do informacji o tym, jak szafy vendingowe są wykorzystywane w praktyce – precyzyjna analiza zużycia przełoży się na lepsze decyzje biznesowe.

0 +
możliwych konfiguracji
0
lat doświadczenia
0 +
innowacyjnych rozwiązań

Szafy vendingowe BHP – sposób na przyspieszenie pracy

Nowoczesne szafy vendingowe BHP znacząco skracają czas potrzebny na pobranie niezbędnych środków ochrony osobistej, a jednocześnie zapewniają oszczędności zakupowe dzięki inteligentnemu gospodarowaniu zasobami. 

Stały i szybki dostęp do rękawic, okularów ochronnych, masek czy środków dezynfekujących o każdej porze dnia i nocy to podstawa sprawnego funkcjonowania zakładów produkcyjnych. 

Dzięki szafie vendingowej, pracownicy nie muszą kierować się do magazynu, który może być zlokalizowany w znacznej odległości od hali produkcyjnej. Zamiast tego mogą znaleźć niezbędne produkty w swoim najbliższym otoczeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić automaty na przykład na stołówce, w szatni czy bezpośrednio w pobliżu stanowisk pracy. 

Automaty można wykorzystać także w różnego typu placówkach medycznych do przechowywania odzieży medycznej, strzykawek, środków ochrony osobistej, pościeli lub leków. Wszystko zależy od potrzeb danej firmy.

Z jednej strony szafy vendingowe są kompaktowe (w porównaniu do przestrzeni, jaką zajmują tradycyjne magazyny), a z drugiej – charakteryzują się dużą pojemnością. Firma może stosować automaty różnego typu, czy to pojedynczo, czy w zestawach, aby dysponować optymalną ilością i rodzajem schowków. W związku z tym są one dobrym rozwiązaniem nawet dla bardzo dużych zakładów produkcyjnych czy wymagających użytkowników.

Dzięki obecności skanerów kodów kreskowych i QR, znacznie przyspieszony jest także proces zwrotu towarów. Po zeskanowaniu kodu, maszyna natychmiast wykryje, jaki przedmiot jest zwracany, a właściwa skrytka otworzy się automatycznie. W ten sposób zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie pracy jest szybkim i bezproblemowym procesem.

Szafy vendingowe – producent

IRMATIC to polski producent szaf vendingowych, posiadający w swojej ofercie automaty IRStock 945, IRLocker i IRDrawer. Wiemy, że każda firma może mieć odmienne potrzeby, dlatego kładziemy duży nacisk na personalizację oferowanych urządzeń. 

Wybierając szafy vendingowe IRMATIC, możesz mieć pewność, że otrzymasz urządzenia w pełni dopasowane do okoliczności. Spersonalizowane mogą zostać zarówno typ i układ schowków, jak i dedykowane oprogramowanie do zarządzania automatem.

Niezależnie od tego, czy interesują Cię szafy vendingowe BHP, czy też chcesz przechowywać w nich narzędzia lub inne przedmioty, znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Lokalny producent to najlepszy sposób na cieszenie się sprawną obsługą klienta. Wiemy, z jakimi problemami mierzą się firmy działające w Polsce i tworzymy oraz personalizujemy nasze urządzenia tak, aby je rozwiązywać. 

Formularz kontaktowy